Jak usunąć zdjęcie z Facebooka?

Jak usunąć zdjęcie z Facebooka?

28 marca 2022 0 przez Tomasz

Jak usunąć zdjęcie z Facebooka? Teoretycznie jest to bardzo proste i ogranicza się do kilku kliknięć. Praktycznie? Okazuje się, że raz dodane zdjęcie na FB praktycznie staje się niemożliwe w szybkim usunięciu na zawsze.

Jak usunąć zdjęcie z fb?

Przejdźmy do instrukcji. Najpierw musimy przejść do listy ze wszystkimi naszymi zdjęciami. W tym celu klikamy swoje zdjęcie profilowe, po przeładowaniu strony wybieramy zakładkę „zdjęcia” i „Twoje zdjęcia”. Aby usunąć dodane przez nas wcześniej zdjęcie z facebooka musimy wejść w jego opcje. Możemy kliknąć w ikonkę ołówka widoczną w górnym prawym rogu każdego z dodanych przez nas zdjęć, lub kliknąć zdjęcie, wyświetlić je i kliknąć w ikonkę z trzema kropkami. Wyświetli się menu podobne do tego, które pokazujemy poniżej.

Menu edycji zdjęcia z możliwością jego usunięcia z facebooka

Z menu wybieramy opcję „Usuń zdjęcie”. Po wybraniu tej opcji facebook poprosi jeszcze o potwierdzenie operacji. Po jej potwierdzeniu zdjęcie zostanie usunięte z naszej galerii. Wydawałoby się, że to wszystko. Okazuje się, że zdjęcie nadal jest przechowywane na serwerach Mety.

Czy można usunąć zdjęcie z Facebooka na zawsze?

Po usunięciu zdjęcia z naszej galerii w sposób jaki pokazaliśmy w powyższej instrukcji przestaje ono być dostępne z poziomu portalu dla naszych znajomych i dla nas. Jednak nie znika ono z portalu i nadal jest przechowywane na serwerze Facebooka. Można to łatwo sprawdzić. Zachęcamy Was do przeprowadzenia prostego eksperymentu. Przed usunięciem zdjęcia skopiujcie sobie jego adres – w tym celu wyświetlamy zdjęcie, klikamy na nie prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję „Kopiuj adres obrazu”.

Kopiowanie adresu obrazu z facebooka

Uzyskacie w ten sposób bezpośredni adres do zdjęcia z końcówką w domenie fbcdn.net. Otwórzcie sobie ten adres w nowej zakładce przeglądarki. Następnie usuwamy zdjęcie z Facebooka i odświeżamy stronę w której było zdjęcie. Po usunięciu powinno zniknąć, prawda? A jednak nie zniknęło i nie jest temu winny cache przeglądarki. Możecie adres przekleić znajomemu z prośbą o sprawdzenie, skorzystać z innego urządzenia, lub z trybu incognito. Okazuje się, że zdjęcie nadal pozostaje na serwerach Facebooka. Czy są one kiedykolwiek usuwane?

Po jakim czasie Facebook usuwa zdjęcia z serwerów?

Czy jest jakiś czas po jakim zdjęcia usunięte przez użytkownika znikają z serwerów FB? Według tego co pisze dailymail w swoim artykule na ten temat, zdjęcia są usuwane z serwera Facebooka w ciągu 30 dni. Sprawdźcie to u siebie i dajcie znać!

Czy można usunąć zdjęcie na którym nas oznaczono?

Powyższy poradnik w pełni działa dla zdjęć dodanych na facebooka przez nas. Jak sytuacja wygląda w momencie gdy ktoś dodaje zdjęcie na którym jesteśmy i nas na nim oznacza. Czy możemy takie zdjęcie usunąć? Niestety, sami nie możemy usunąć zdjęcia dodanego przez inną osobę nawet jesli my na nim jesteśmy. Co można zrobić? Możemy natomiast usunąć znacznik ze zdjęcia.

Jak usunąć znacznik ze zdjęcia dodanego przez inną osobę:

  1. Przejdź do zdjęcia na którym Cię oznaczono.
  2. Kliknij ikonkę z trzema kropkami w prawym górnym rogu.
  3. Z menu wybierz opcję Usuń znacznik.
  4. Potwierdź usunięcie znacznika.

Jeżeli zależy nam nadal na usunięciu zdjęcia z facebooka to możemy spróbować je zgłosić. Fotografie, które naruszają regulamin serwisu Mety zostaną usunięte. Możemy to zrobić wybierając opcję „Uzyskaj wsparcie lub zgłoś zdjęcie” z tego samego menu z którego korzystaliśmy podczas usuwania znacznika. To jest jedyna droga.

Polecamy także nasz artykuł pt. Jak usunąć znajomego z facebooka?