Jak usunąć znajomego z Facebooka (fb)?

Jak usunąć znajomego z Facebooka (fb)?

28 marca 2022 0 przez Tomasz

Jak usunąć znajomego z Facebooka zwanego potocznie fb? Jest to bardzo proste i wymaga od nas dosłownie kilku kliknięć. Powodów na to może być wiele, czasem się po prostu pokłócimy a czasem nie utrzymujemy z kimś relacji i po prostu chcemy zrobić porządek na swojej liście znajomych w portalu Mety.

Jak usunąć znajomego na facebooku aby o tym nie wiedział?

Pierwszym krokiem jest przejście na profil osoby, którą chcemy usunąć z grona naszych znajomych. Możemy się posłużyć wyszukiwarką. W przeglądarce znajdziecie ją w lewym górnym rogu ekranu.

Wyszukiwarka na FB

Będąc już na profilu wybranego znajomego, w górnej części strony, obok zdjęcia profilowego znaleźć można dwa przyciski – „Znajomi” i „Wyślij wiadomość”. Oczywiście ta druga opcja włączy Messengera gdzie będziemy mogli napisać wiadomość do znajomego. Klikając w drugi przycisk – „Znajomi” zobaczycie kilka opcji, jedną z nich jest „Usuń z grona znajomych”.

Po kliknięciu w ten przycisk Facebook poprosi jeszcze o potwierdzenie naszej operacji. Jest to przydatne jakbyśmy kliknęli w przycisk omyłkowo. Po potwierdzeniu, wybrana osoba nie będzie już naszym znajomym.

Przyciski edycji kontaktu na liście znajomych Facebooka

Usunięcie kogoś ze znajomych na fb nie wysyła do tej osoby żadnego powiadomienia. Oczywiście gdy ten człowiek odwiedzi nasz profil na facebooku zobaczy widoczny przycisk „Dodaj do grona znajomych” co będzie świadczyło, że nie jest już naszym znajomym i został usunięty z listy naszych znajomych.

Teraz wiecie już jak usunąć znajomego z Facebooka, jednak zachęcamy aby korzystać z tej opcji świadomie i nie podejmować pochopnych decyzji. Każdy konflikt warto spróbować najpierw wyjaśnić poprzez merytoryczną rozmowę. Przed kończeniem znajomości, czy to w świecie realnym czy wirtualnym warto najpierw przeanalizować konsekwencje zakończenia każdej relacji.