Jak wybrać męski portfel?

Jak wybrać męski portfel?

13 kwietnia 2022 0 przez Tomasz

Jak wybrać wygodny, modny i przede wszystkim praktyczny portfel męski? Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was specjalny poradnik na ten temat. Zebraliśmy najważniejsze pytania jakie warto sobie zadać przed zakupem a które ułatwią odpowiedni wybór.

Portfel skórzany czy materiałowy?

Na początek dobrze jest się zastanowić z jakiego materiału powinien być nasz przyszły portfel. Dostępne na rynku są portfele męskie skórzane, oraz materiałowe. Zdecydowanie zachęcamy do wybierania modeli ze skóry naturalnej. Są one najbardziej wytrzymałe, modne i eleganckie. Dobre wykonanie z wysokogatunkowych materiałów przekłada się na trwałość produktu. Drugą ważną kwestią na którą warto zwrócić uwagę do wszelkie okucia. Powinny być one metalowe, dzięki temu nie popękają nam w trakcie użytkowania. Przez okucia mamy na myśli zatrzaski do kieszeni na monety, uchwyty zamków błyskawicznych itp.

Jaki kolor?

Najbardziej popularne wśród mężczyzn są oczywiście portfele czarne. Sporą popularnością cieszą się także odcienie brązu, szarości i granatu. Stonowany i uniwersalny kolor pasuje do większości stylizacji i raczej nie wychodzi z mody. Warto rozważyć także portfele z różnymi łączeniami kolorów. Dwie barwy dodają oryginalności i pozwalają na podkreślenie własnego stylu i dobrego gustu. Przykładem mogą być portfele czarne z czerwonymi akcentami.

Z jakim zapięciem?

Na rynku do wyboru mamy portfele męskie zapinane na zatrzask, zamek błyskawiczny, lub najbardziej klasyczne, czyli bez żadnych zapięć. Te zamykane na suwak i zatrzask są najbezpieczniejsze ponieważ dzięki zamknięciu nic nie powinno z portfela wypaść. Zapięcia jednak sprawiają, że dostęp do kart czy pieniędzy wymaga odpięcia zabezpieczenia. Przez to wyjmowanie karty lub gotówki trwa po prostu dłużej niż w portfelu po prostu składanym.

Mały, średni czy duży?

Rozmiar to także bardzo ważny atrybut portfela, który musimy rozważyć. W szerokiej ofercie producentów znaleźć można duże, średnie i małe modele. Te najmniejsze są raczej okazjonalne i stanowią dobry wybór jako portfel dodatkowy do garnituru lub kieszeni spodni podczas wieczornego wyjścia. Na co dzień mężczyźni wybierają zazwyczaj portfele średnie lub duże. Zapewniają one miejsce na banknoty, monety, karty i dokumenty. Przed wybraniem portfela dobrze jest wypakować całą zawartość z naszego obecnego. Następnie przejrzyjmy czy wszystkie karty, szczególnie te rabatowe, są nam potrzebne na co dzień. Po wybraniu jedynie niezbędnych rzeczy będziemy wiedzieć jakie i ile kieszeni jest nam potrzebnych.

Gdzie kupić portfel męski

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego poradnika wiecie już jakiego portfela szukacie. Gdzie kupić wysokiej jakości portfel męski? Takim miejscem jest istniejący od 2014 roku sklep internetowy LadneTorby.pl. W swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór portfeli męskich w różnych rozmiarach i kolorach. Dodatkowym atutem sklepu jest bardzo szybka wysyłka z własnego magazynu w Szczecinie. Dzięki temu zamówienia są wysyłane często w ten sam dzień a najpóźniej w przeciągu 24 godzin.