Znamy zwycięzcę pierwszej edycji Nikon Film Festival! „17 lat” najlepszym filmem w konkursie

Znamy zwycięzcę pierwszej edycji Nikon Film Festival! „17 lat” najlepszym filmem w konkursie

8 marca 2014 0 przez Tomasz

Zakończyła się pierwsza polska edycja Nikon Film Festival. Podczas uroczystości, która odbyła się w Multikinie Złote Tarasy, jury pod przewodnictwem Michała Englerta ogłosiło listę laureatów konkursu. Pierwsze miejsce zdobył film „17 lat”. Zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł.

Nikon film festival zwycięzcy nagroda główna

Zadaniem uczestników pierwszej polskiej edycji Nikon Film Festival była interpretacja hasła przewodniego „JESTEM PEŁEN EMOCJI” w filmie nieprzekraczającym 120 sekund. Wybór najlepszego dzieła nie był łatwy. Autorzy wszechstronnie bowiem interpretowali przewodni motyw, stosując różnorodne techniki. W trakcie festiwalu obejrzeć można było zarówno animacje, filmy obfitujące
w efekty specjalne, jak i klasyczne produkcje o czystej formie. Wśród nadesłanych prac nie zabrakło filmów dokumentalnych, emocjonujących fabuł oraz psychologicznych etiud, ukazujących głębokie przemiany bohaterów. Uczestnicy Nikon Film Festival pokazali wiele historii, które łączyło jedno – emocje.

Zwycięska produkcja „17 lat” została wybrana spośród 296 prac zakwalifikowanych do Nikon Film Festival. Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał nagrodę główną w wysokości 10 000 zł oraz pamiątkową statuetkę. Autorzy nominowanych filmów otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1 000 zł, a pięciu laureatów, których produkcje zdobyły najwięcej spośród 9776 głosów oddanych przez internautów otrzymali wyróżnienia w wysokości 500 zł. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się
6 marca br. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

Nagroda główna:

„17 lat”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/DkP3tLNhCbbc

Nominacje:

„Aleksander”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/33mTnlWqTbbc

„Bunny”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/K4knWG6Hgbbc

„Jestem tylko przedmiotem”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/3FmHcl0PLbbc

„Julie’s journey to earth”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/w7rmHby6lbbc

„Kilka kresek”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/0ThpR3lSPbbc

„Meeting Fear and finding Joy”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/4sPpWCq8Jbbc

“Syrenka”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/w2YpzY3Sfbbc

„Untitled”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/K4BdWdKBybbc

„Żeby coś poznać…”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submissions/0jKtx7bGFbbc

 

Nagrody publiczności:

„Sinusoida”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submission…

„Kalendarz emocji”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submission…

„Tęsknię za Tobą”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submission…

„Józio”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submission…

„Przebudzenie”

http://millionyou.com/nikonfilmfestival/submission…

JURY NIKON FILM FESTIVAL:
Michał Englert, Dyrektor Artystyczny i przewodniczący jury – operator filmowy i scenarzysta, absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Mimo młodego wieku, autor zdjęć do kilkudziesięciu filmów i seriali, m.in.: „Sponsoring”, „Nieulotne”, „W imię”, „Wszystko, co kocham” oraz
„33 sceny z życia, za który otrzymał nagrodę Złote Lwy. Zachowując dziecięcą ciekawość, inspiracji szuka w codziennych wydarzeniach oraz miejscach, w których się znajduje, co pozwala mu do każdego nowego filmu podchodzić ze świeżymi pomysłami i perspektywą.

 

Szymon Kobusiński – fotograf, od lat realizuje także projekty filmowe, absolwent kierunku fotografii na wydziale operatorskim PWSFTiTv w Łodzi. Jego największą pasją jest portret, którym utrwala wybitnych ludzi kultury, polityków i przedstawicieli świata biznesu. Specjalizuje się również w projektach reklamowych oraz fotografii i filmach artystycznych realizowanych pod wodą. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się jako wykładowca m.in. Warszawskiej Szkoły Reklamy.

Wiktor Sobolewski – fotograf, z wykształcenia filolog klasyczny, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Starszy Specjalista ds. Produktu i szef Nikon Professional Services (NPS) w Nikon Polska. Twórca i koordynator projektu edukacyjnegowww.fotoprawo.pl, mającego na celu ochronę prawa własności intelektualnej fotografów oraz filmowców.

 

Mariusz Spisz – Prezes Zarządu Multikino Media oraz dyrektor sprzedaży i marketingu sieci Multikino. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Szkoły Strategii Marki. Od 13 lat związany z branżą kinową. Prywatnie: ojciec 13-letniego Oliwera i 7-letniej Mai, miłośnik dobrego kina, muzyki filmowej, snowboardu, paralotni i włoskiej kuchni.

Dodatkowe informacje na temat Nikon Film Festival można znaleźć na stroniewww.nikonfilmfestival.pl.

Spot promujący Nikon Film Festival można obejrzeć na kanale Nikon Polska w serwisie YouTube http://www.youtube.com/watch?v=30Fh9LTqPQA

Partnerami konkursu są Nikon PolskaMultikino oraz serwisy MillionYou.com i Szeroki Kadr.