Wywiad z profesjonalną modelką – Judytą Kaliną Sakowską „Modelka to piękno w oryginalności nieprzeciętnej urody.”

Wywiad z profesjonalną modelką – Judytą Kaliną Sakowską „Modelka to piękno w oryginalności nieprzeciętnej urody.”

10 lipca 2013 Wyłączono przez Tomasz
Judyta Kalina Sakowska Fot. Tomasz Sergej, DT Studio.

Judyta Kalina Sakowska
Fot. Tomasz Sergej, DT Studio.

Kilkakrotnie zastanawiałem się nad przeprowadzeniem wywiadu z osobą będącą „częścią” branży fotograficznej w celu przybliżenia Państwu tych kręgów. Na mojej liście pojawiło się kilku profesjonalnych fotografów, wizażystów oraz stylistów, ale na początek, w związku z narastającą modą na modeling, stający się sposobem na życie dla wielu młodych kobiet, lub na razie tylko ich marzeniem,  zdecydowałem się na wywiad z profesjonalną modelką oraz fotomodelką z którą udało mi się kilkakrotnie pracować oraz nawiązać bardzo dobrą znajomość. Przedstawiam modelkę ze Szczecina która pracowała na wybiegach m.in w Tokyo, Londynie czy Rio De Janeiro, jej kariera z dnia na dzień rozwija się w piorunującym tempie, która za jakiś czas planuje założyć… no właśnie, zapraszam do przeczytania wywiadu z Judytą Kaliną Sakowską:

 

Opowiedz nam jak zaczęła się Twoja przygoda z modelingiem i fotomodelingiem, co było pierwsze?
Moja modelingowa przygoda nie ma sprecyzowanego początku właściwie sama nie pamiętam jak to się zaczęło hehe. Brałam udział w licznych konkursach piękności tj. Miss Polonia, The Look Of The Year, Dziewczyna Eski, Queen of Poland z różnymi skutkami. Jedne kończyły się finałem inne sromotna porażką ale nie poddawałam się. Pierwszy jednak był fotomodeling a właściwie przypadkowa sesja dla mojej przyjaciółki która uczyła się w szkole artystycznej na kierunku fotografia, wtedy poczułam że to jest to co kocham i postanowiłam zabrnąć w świat modelingu głębiej.

 

Opowiedz nam trochę o sobie. Z kim pracowałaś do tej pory oraz dla kogo pracujesz obecnie?

hmmm pracowałam z CA Models Brazil oraz Cmt Models a także bardzo miło wspominam prace z M&M Agency organizatorem konkursów Miss Polonia, Pan Mirosław Maciejewski jest wspaniałym organizatorem i koordynatorem takich imprez . Aktualnie skupiam się na czymś dużym ale nie zdradzę żeby nie zapeszać, wspomnę tyko, że kierunek działań to rynek Turecki.

 

Jak oceniasz współpracę z obecną agencją?

Oczywiście pozytywnie, zawsze modelce jest łatwiej jeżeli jest pod opieką agencji.

 
Wiemy, że pracowałaś głównie za granicą, jakie kraje zwiedziłaś dzięki modelingowi?
Kilka ciekawych miejsc jakie zobaczyłam to Rio de Janeiro, Berlin, Londyn, Tokyo

 

 

Którą sesję zdjęciową wspominasz najlepiej?


Każda sesja w jakiej brałam udział jest rewelacyjna , na każdej dużo się dzieje, dużo się uczę wiec odpowiedź brzmi wszystkie sesje, ale mam kilku swoich ulubionych fotografów tj. DT Studio Tomasz Sergej numer jeden dla mnie, Filip Okopny, Marcin Matusiak , Józek Kudlik.

 
A który pokaz mody?
Pokaz wspaniałej szczecińskiej wschodzącej projektantki Poli Iłowicz, bardzo utalentowana projektantka, to był mały kameralny pokaz ale zapadł głęboko w sercu i pamięci.

 
Kto jest Twoim wzorem do naśladowania w świecie mody?
Hmm nie mam swojego wzoru, nigdy nie miałam. Zawsze chciałam znaleźć swoja drogę .

 

Jak wyglądały Twoje początki w świecie modelingu oraz fotomodelingu? Wiele dziewczyn chciałoby wiedzieć jak zacząć?
Początki były trudne i okraszone dużym wysiłkiem ciężką pracą nad sobą ,wieloma wyrzeczeniami. Pamiętam, jak 3 lata temu tak intensywnie pracowałam nad figurą, że przy wzroście 176 cm ważyłam 40 kg ! To była przesada – to nauczyło mnie kontrolować umysł i ciało. Jednak każdy sukces po ciężkiej niemal niewolniczej pracy smakuje wybornie. Jak zacząć? Hmm… nie ma na to konkretnej recepty, najważniejsze jest mieć realny obraz samej siebie, nie popadać w narcyzm bo to nie pomoże, trzeba mieć dużo cierpliwości oraz wiedzieć, że nic nie przyjdzie do nas samo.

 
Co jest najważniejsze dla modelki / fotomodelki? Odpowiednia figura czy odpowiedni charakter?
Oba czynniki są równie ważne. Trzeba oczywiście mieć odpowiednia figurę ale charakter jest równie ważny, musi być silny ponieważ często słyszy się nieprzyjemne słowa negatywnej krytyki, charakter modelki powinien być pełen dystansu do samej siebie oraz innych, modelka powinna być świadoma swojego piękna ale też świadoma piękna innych modelek. Ja nauczyłam się nie porównywać siebie do innych modelek, inaczej można zwariować ! Nauczyłam się patrzeć na modelki w kategoriach ,,każda kobieta jest inna ,, .

 
W świecie modelingu / fotomodelingu wystarczy być piękną kobietą, czy bardziej liczy się oryginalność? 
Pięknych kobiet jest wiele ale 90 % z nich modelkami nie będzie, modelka to piękno w oryginalności nieprzeciętnej urody.

 
Czy jest coś czego bardzo nie lubisz w zawodzie modelki?

Może nie tyle w zawodzie modelki co w tym jak społeczeństwo postrzega modelki. Przypina się nam łatki „słodkich idiotek” nie rozumiem też zazdrości, wiele kobiet jest zazdrosnych i z góry nastawiają się wrogo, doświadczyłam tego wiele razy na sobie i uwierz,że nie jest to nic przyjemnego, często są to totalnie absurdalne sytuacje wręcz groteskowe.

 


W dzisiejszych czasach furorę robią serwisy na których dziewczyny mogą rozpocząć karierę fotomodelki (np. maxmodels.pl). Jak oceniasz taki sposób na start?

Myślę że każdy początek jest dobry byle by był właściwy , start na portalach typu maxmodels jest jak najbardziej ok, daje możliwość zauważenia nowej twarzy przez wiele osób z branży.

 


A jakie masz plany na przyszłość, moda i tylko moda, czy może zupełnie inna branża za jakiś czas?
Chciała bym być modelką całe życie ale wieku nie oszukam, lata lecą. Za jakiś czas spróbuje swoich sił jako headhunter w branży modelingu lub pomyślę nad własną agencją.

 

Bardzo dziękuje za wywiad, oraz mam nadzieję, do zobaczenia na kolejnej sesji zdjęciowej 🙂