Program do zmniejszania zdjęć online

Program do zmniejszania zdjęć online

22 czerwca 2013 Wyłączono przez Tomasz

W erze mediów społecznościowych, forów dyskusyjnych, portali do oceniania oraz publikowania zdjęć, bardzo często zachodzi potrzeba przeskalowania (zmiany rozmiaru) zdjęcia zanim będziemy mogli je gdziekolwiek opublikować, ponieważ serwisy zazwyczaj narzucają pewne ograniczenia. Praktycznie wszystkie nowoczesne aparaty fotograficzne wykonują zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, które zajmują dużo miejsca na dysku, bardzo mało serwisów WWW pozwala na wysyłanie do nich tak dużych plików. Dlatego, przed wysłaniem zdjęć, musimy zmniejszyć ich rozmiary, istnieje mnóstwo programów które pozwalają na wykonanie takiej czynności, ale (dla leniwych 🙂 jak ja) trzeba poczekać zanim się włączą, później znaleźć opcję do zmiany rozmiaru pliku itd… Aby ułatwić Państwu proces zmniejszania zdjęć, dodaliśmy do naszego serwisu darmowy program który znajduje się pod adresem:

Program do zmniejszania zdjęć online

http://programdozmniejszaniazdjec.kadrzasada.pl/

Wystarczy więc wejść na wyżej wymienioną stronę, wybrać zdjęcie które chcemy pomniejszyć, następnie podać oczekiwany rozmiar, a dokładniej tylko jedną wartość: szerokość lub wysokość obrazu jaką chcemy uzyskać, druga wartość zostanie dobrana automatycznie, aby zachować pierwotne proporcje obrazu. Następnie klikamy przycisk „Start” i gotowe, zmniejszone zdjęcie zaczyna być automatycznie zapisywane na naszym komputerze.

Program do zmniejszania zdjęć

Zdjęcie pobrane ze strony sxc.hu

Gdy ostatnio dodaliśmy narzędzie do odczytywania danych EXIF, spotkaliśmy się z kilkoma wiadomościami, w których osoby obawiają się wysyłania swoich zdjęć na nasz serwer. W celu uspokojenia Państwa obaw: Nie zapisujemy ani nie przechowujemy żadnych zdjęć które są przetwarzane przez programy dostępne na naszych stronach. Są one przesyłane tylko jako dane wejściowe do skryptu, który „robi swoje” i natychmiast o nich zapomina 🙂 Zresztą, proszę pamiętać, że każde zdjęcie jest zawsze chronione prawami autorskimi, więc nawet jeżeli jakaś firma stosuje tego typu nieetyczne techniki i najzwyczajniej w świecie kradnie zdjęcia, nie ma ona do nich żadnych praw (chyba, że jest jakiś regulamin który mówi inaczej i został przez Was nieopatrznie zaakceptowany ), więc są one tak naprawdę bezużyteczne.