Nikon Film Festival – JESTEM PEŁEN EMOCJI

Nikon Film Festival – JESTEM PEŁEN EMOCJI

29 listopada 2013 0 przez Tomasz

 

Firma Nikon ogłosiła start Nikon Film Festival, pierwszej polskiej edycji międzynarodowego festiwalu krótkich form filmowych, który odbędzie w przestrzeni wirtualnej. Wydarzenie ma na celu wyłonienie najlepszego filmu o długości do 120 sekund, inspirowanego przewodnim hasłem „JESTEM PEŁEN EMOCJI”. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, w tym nagroda główna w wysokości 10 000 zł. Zgłoszenia do Nikon Film Festival można nadsyłać za pośrednictwem strony www.nikonfilmfestival.pl od 28 listopada 2013 r. do 2 lutego 2014 r. Partnerami konkursu są Multikino oraz serwis MillionYou.com.

 

Film promujący festiwal:

Nikon Film Festival to międzynarodowy projekt firmy Nikon, który w poprzednich latach organizowany był m.in. we Francji, Belgii oraz Szwecji. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich miłośników sztuki filmowej, zarówno profesjonalistów, jak i osób zaczynających przygodę z filmowaniem.

Zadaniem uczestników polskiej edycji Nikon Film Festival będzie stworzenie filmu o długości nieprzekraczającej 120 sekund, stanowiącego interpretację przewodniego hasła „JESTEM PEŁEN EMOCJI”. Laureat Nagrody Głównej zostanie wskazany przez jury, w skład którego wejdą: Wiktor Sobolewski z Nikon Polska, Mariusza Spisz – Prezes Zarządu Multikino Media, Szymon Kobusiński – fotograf, który od lat realizuje również projekty filmowe oraz jako Przewodniczący i Dyrektor Artystyczny festiwalu Michał Englert – operator filmowy i scenarzysta. Swoich faworytów będą mogli również wskazać internauci, głosując na Nagrody Publiczności.

Nikon Film Festival

Nikon Film Festival

Na autorów 10 filmów nominowanych przez jury czekają nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł, a twórcy 5 filmów, które zyskają najwięcej głosów internautów, zdobędą wyróżnienia w wysokości 500 zł. Zwycięzca Nikon Film Festival otrzyma nagrodę główną w wysokości 10 000 zł oraz pamiątkową statuetkę.

Zgłoszenia do Nikon Film Festival można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej www.nikonfilmfestival.pl oraz serwisu MillionYou.com (www.millionYou.com/nikonfilmfestival). Filmy będą przyjmowane od 28 listopada br. do 2 lutego 2014 r. Głosowanie na Nagrodę Publiczności potrwa 
 do 16 lutego 2014 r. Nominacje jury do nagrody głównej zostaną ogłoszone 24 lutego 2014 r. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali rozdania nagród, która odbędzie się 6 marca 2014 r. w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.