Jak odnaleźć dobre miejsca oraz inspiracje do fotografowania

Jak odnaleźć dobre miejsca oraz inspiracje do fotografowania

26 października 2013 0 przez Tomasz

Każdy twórca spotyka się czasami z brakiem weny twórczej, brakiem pomysłu na zdjęcie lub nie wie gdzie się wybrać aby sfotografować coś nowego i atrakcyjnego. Postaram się pomóc w takich chwilach poprzez pokazanie co osobiście robię gdy brakuje mi dobrych pomysłów na nowe zdjęcia oraz lokacje do fotografowania.

Pomysły na zdjęcia

©sxc.hu

1) Aplikacja o nazwie Stuck On Earth

 

Jest to aplikacja działająca na komputerach z systemem MacOS oraz urządzeniach przenośnych działających pod kontrolą systemu Android lub iOS. Pomysł i zasada działania aplikacji jest prosta oraz bardzo pomocna w szukaniu nowych inspiracji w dowolnym miejscu na ziemi. Wyświetlana jest estetycznie wyglądająca mapa z nałożonymi na nią zdjęciami z serwisu Flickr.com które zostały wykonane w danym miejscu przez innych fotografów. Dzięki temu możemy zainspirować się na pracach innych osób i znaleźć w pobliżu najlepsze miejsca do fotografowania.

 

2) Powrót na znane miejsce w innym czasie

 

Jeżeli mamy w okolicy kilka sprawdzonych miejsc w których lubimy fotografować, wybierzmy się do nich kolejny raz ale o innej porze dnia czy roku. Zdjęcie tej samej scenerii o innej porze dnia lub roku pozwoli na uchwycenie zupełnie nowego kadru. Polecam szczególnie wybrać się w takie miejsce przy bezchmurnym niebie późnym wieczorem lub nawet w nocy (o ile jest to miejsce bezpieczne) i fotografować ścieżki gwiazd z długim czasem naświetlania.

 

3) Wsiadamy do samochodu i jedziemy

 

Jeżeli naprawdę chcemy przeżyć coś nowego i znaleźć zupełnie nowe, fantastyczne miejsca do fotografowania polecam zatankować samochód do pełna, zabrać potrzebny sprzęt fotograficzny, kogoś do towarzystwa i ruszyć przed siebie. Najlepiej wyznaczyć sobie trasę wraz z obowiązkowymi punktami w których się zatrzymamy (np. z wykorzystaniem aplikacji Stuck On Earth). Takie eskapady to wspaniały pomysł na spędzenie weekendu, odpoczynek od pracy i okazja na świetne kadry.

 

4) Widokówki

 

Jeżeli jesteśmy akurat na wycieczce w nieznanym miejscu i nie wiemy jakie miejsca w pobliżu warto odwiedzić i sfotografować to polecam odwiedzić sklep z pamiątkami i poprzeglądać oferowane w nim widokówko, broszury, książki informacyjne itp. Materiały te stanowią idealną skarbnicę wiedzy o najważniejszych i najatrakcyjniejszych miejscach w okolicy które warto sfotografować.