Gruzja z Radkiem Polakiem – nowa fotoekspedycja Akademii Nikona

Gruzja z Radkiem Polakiem – nowa fotoekspedycja Akademii Nikona

3 listopada 2015 Wyłącz przez Tomasz

Pobyt w jednym z najbardziej tajemniczych i różnorodnych krajów Europy, który zachwyca egzotyczną  przyrodą i niezwykłą kulturą, to marzenie niejednego miłośnika fotografii. Pod koniec kwietnia kolejnym kierunkiem wyprawy w ramach fotoekspedycji organizowanych przez Akademię Nikona będzie Gruzja. Do kraju antycznych twierdz, monumentalnych miast skalnych i kaukaskiej kuchni zabierze charyzmatyczny fotograf, portrecista Radek Polak. To będzie nie tylko podróż pełna emocji, ale przy okazji szkoła życia poza szlakiem, nie na hotelowych korytarzach.

Gruzja to kraj tylko z pozoru oczywisty i odkryty. W rzeczywistości to inna, intrygująca kultura, niezwykła kulinarna kraina, przestrzeń i ludzie, których chce się poznać nie z okien autobusu, ale żyjąc wśród nich. Jest to ważne, aby oswoić bohaterów naszych fotografii z nami, naszymi potrzebami, pomysłami na wspólne zdjęcia. Słuchać ich opowieści, rysując granice, których fotograf nie powinien przekroczyć. Szczególnie, że fotoekspedycja będzie miała miejsce w czasie prawosławnych Świąt Wielkanocnych.

Uczestnicy wyprawy zobaczą Gruzinów w sytuacjach intymnych, rodzinnych. Ich przewodnikiem i nauczycielem będzie Radek Polak, utalentowany fotograf, portrecista, człowiek, który zakochał się w Gruzji i Gruzinach po uszy. Dzięki jego miłości, wiele lokalnych drzwi będzie dla nas szeroko otwartych. Odwiedzimy pasterzy, rzemieślników, kucharzy, poczujemy klimat zarówno gruzińskich wsi, jak i stolicy kraju, Tbilisi. Nowoczesność będzie mieszała się z prawdą o gruzińskiej przeszłości i niedawnej rewolucji, której Polacy byli inspiracją.

Fotograficzna ekspedycja Akademii Nikona będzie mieć charakter podróży przez smaki burzliwej historii Gruzji, jej różnorodność, tradycję i kulturę. Główne punkty wyprawy to Tbilisi, Szuchuti, Kachetii i Pankisi. W ciągu jedenastu dni (28 kwietnia-8 maja) uczestnicy fotoekspedycji będą mogli obserwować i sfotografować przygotowania do rytualnej gry lelo burti oraz rodzinne pikniki na cmentarzu, które są bardzo ważnym elementem obchodów świąt Wielkiej Nocy. Grupa będzie także towarzyszyć czeczeńskim pasterzom owiec i hodowcom koni.

Podróż do Gruzji to pierwsza z fotoekspedycji, która zostanie przygotowana wspólnie z biurem podróży Jarosława Kuźniara – goforworld.com. Wyprawę poprowadzi charyzmatyczny fotograf, Radek Polak, który swoją pasją zaraził i wyedukował fotograficznie już wielu amatorów dalekich podróży, a plan edukacyjny obejmie m.in. wykłady dotyczące doboru sprzętu fotograficznego, warsztaty fotoreportażu, fotografii podróżniczej oraz zajęcia poświęcone obróbce zdjęć. Radek Polak pokaże uczestnikom fotoekspedycji, jak nawiązywać relacje z bohaterami i sprawić, żeby aparat stał się niewidoczny. Dodatkowo na czas wyjazdu Nikon udostępnia uczestnikom profesjonalny sprzęt fotograficzny, który pozwoli na pełną swobodę pracy w każdych warunkach. Fotoekspedycje Akademii Nikona łączą zwiedzanie i przygodę z intensywną nauką fotografii. Wyprawy pod okiem zawodowych fotografów to profesjonalne podejście do prowadzonych warsztatów i możliwość doskonalenia technik fotograficznych.

Więcej informacji na temat wrześniowej fotoekspedycji do Gruzji, w tym dokładny program wydarzenia oraz mapa wyprawy, pod adresem www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/160/gruzja-kwiecien-2016/ (http://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/160/gruzja-kwiecien-2016/)