Cytaty o fotografii – Diane Arbus

Cytaty o fotografii – Diane Arbus

12 czerwca 2013 Wyłączono przez Tomasz

Diane Arbus była amerykańskim fotografem portretowym, szczególnie sławne stały się jej kontrowersyjne dzieła przedstawiające prostytutki, transwestytów, karłów czy gigantów. W 1971 roku fotografka popełniła samobójstwo w wieku 48 lat. Diane wypowiedziała wiele, mądrych i bardzo sławnych sentencji na temat fotografii, dzisiaj prezentujemy kilka wybranych cytatów:

Diane Arbus - Cytaty o fotografii

Diane Arbus

“A picture is a secret about a secret, the more it tells you the less you know.”Obraz jest sekretem o sekrecie, im więcej CI powie tym mniej wiesz.

 

“For me, the subject of the picture is always more important than the picture.” – Dla mnie, temat zdjęcia jest zawsze ważniejszy niż samo zdjęcie.

Cytaty o fotografii - Diane Arbus

Diane Arbus

“One of the risks of appearing in public is the likelihood of being photographed.” – Jednym z zagrożeń pojawiania się publicznie jest prawdopodobieństwo zostania sfotografowanym.

 

“I tend to think of the act of photographing, generally speaking, as an adventure. My favorite thing is to go where I’ve never been.” – Staram się myśleć o wykonywaniu zdjęć jak o przygodzie. Ulubioną rzeczą jest dla mnie jest iść tam gdzie nigdy nie byłam.

Diane Arbus - Cytaty fotografczne

Diane Arbus

“One thing that struck me early is that you don’t put into a photograph what’s going to come out. Or, vice versa, what comes out is not what you put in.” – Jedna rzecz, którą odkryłam  jest, aby nie umieszczać na fotografii, tego co wyjdzie. Albo odwrotnie, co wychodzi to nie to, co można umieścić.

 

“The discouragement masquerades as the impossibility.” – Zniechęcenie ukrywa się pod niemożliwością

 

“I choose a subject and then what I feel about it, what it means, begins to unfold. ” – Wybieram dany temat, następnie to co czuje na ten temat, to co to oznacza zaczyna się wtedy rozwijać.